Pályázati felhívás

Kőszeg Város Önkormányzata és a Jurisich Miklós Gimnázium Ottlik Géza születésének századik évfordulója alkalmából, rá emlékezve film- és irodalmi pályázatot hirdet középiskolások részére.

Pályázati feltételek

A pályázaton részt vehet minden középiskolás diák /14-20 év/.

a. Filmetűd készítése

A pályázóktól Ottlik Géza Iskola a határon című regényétől inspirált videó munkák /filmetűdök/ elkészítését várjuk, melyek a műből vett valamely erős motívum /pl. fekete kéz a falon, sapkák a fogason, sűrű köd ébresztőkor, stb./ felhasználásával, kifejtésével ragadják meg a regény sajátos atmoszféráját.

Hossza minimum 2 perc, maximum 10 perc lehet.

b. Dokumentumfilm készítése

A dokumentumfilm a mai Kőszeg és az Iskola a határon című regényben szereplő katonai alreáliskola és környezetének bizonyítható megfeleléseit és kapcsolódási pontjait dolgozza fel tetszőleges dokumentumfilmes formában.

Hossza minimum 5 perc, maximum 20 perc lehet.

• A pályamunkákat DVD formátumban (mpeg2) kérjük beküldeni.
  • Minden alkotáshoz kérünk leadni egy rövid szinopszist is.

c. Ottlik Géza : Iskola a határon című regényéhez kapcsolódó vers, tanulmány, esszé, novella.

Terjedelme: prózai alkotásoknál maximum 10 A/4-es oldal 14-es betűmérettel, 1,5-es sorközzel.

• Egy pályázó több művel is jelentkezhet.
  • Nevezési díj nincs.
  • A pályázat jeligés, az alkotók nevét, címét, elérhetőségét zárt borítékban kérjük az alkotásokhoz mellékelni.

Kérjük, hogy a pályázók egy, jól olvasható példányban postán küldjék el munkáikat, és a borítékra kívülről írják rá, hogy melyik kategóriában pályáznak (így pl.: "esszépályázat", "prózapályázat" vagy "tanulmánypályázat").

A pályázatokat a következő címre várjuk:

Jurisich Mikós Gimnázium és Középiskolai Kollégium

9730 Kőszeg, Hunyadi János u. 10.

A pályázatok beérkezésének határideje: 2012. március 31.

Eredményhirdetés: 2011. május 11. /Ottlik Géza születésének 100. évfordulója kapcsán rendezett ünnepségsorozat keretében/

Díjazás:

• A zsűri film- és irodalom kategóriában 3-3 díjat és 1-1 különdíjat oszt ki.
  • Különdíjban részesülnek az Arany János Tehetséggondozó Program legjobb pályázói.
  • Ezenkívül a legjobb pályázatot beküldők megkapják Ottlik Géza : Iskola a határon című regényének egy-egy példányát, és az író életéről és munkásságáról szóló tanulmánykötetet a Savaria University Press kiadásában.
  • A díjazottak munkái felkerülnek a www.ottlik100.hu weboldalra.

Adó 1%-a

Szálláslehetőség