Baráti Társaság

jurisich A Baráti Társaság kőszegi székhellyel rendelkező, 1984-ben bejegyzett civil egyesület. A vezetőség az egyesület végrehajtó szerve, amely gondoskodik a folyamatos működésről és végrehajtja a közgyűlés határozatait. A hét vezetőségi tagot a közgyűlés nyílt szavazással 5 évre választja.

Az egyesület elnöke: Dr. Doroszlay Mónika

A két alelnök: Horváthné Kutasi Mária és Móricz Imre

Titkár: Oroszné Kupi Teréz

Pénztáros: Pintérné Czech Judit

Vezetőségi tagok: Nagy Marietta és Pató Attila

A Baráti Társaság bevételei a befizetett tagdíjakból, támogatásokból, adományokból, valamint az adók 1%-ának felajánlásából származnak.

Az egyesület céljai és feladatai a következők:

• Az egyesület ösztönzi a gimnázium tanulóit az átlagosnál magasabb szintű ismeretek megszerzésére, a felsőfokú tanulmányokra való felkészülésre.
  • Jutalomban, támogatásban részesíti azokat, akik a gimnáziumi tanulmányaik ideje alatt magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, fizika, biológia, kémia, informatika, idegen nyelvek tantárgyakból kiemelkedő eredményt értek el. A díjak odaítéléséről a szaktanárok véleménye alapján az egyesület vezetősége dönt.
  • Az egyesület a szociálisan rászoruló tanulókat a menza-, illetve kollégiumi díj részleges vagy teljes átvállalásával támogatja.
  • Az egyesület gondoskodik a Jurisich Miklós Gimnáziumért emlékplakett, illetve jelvény pótlásáról, gimnáziumi kiadványok (pl. évkönyv) megjelentetéséről.

A 2010-2011. tanévtől kezdve a szociális támogatásokat az egyesület vezetősége a beérkező pályázatok elbírálása után folyósítja a kérelmezőknek. A pályázatot az egész tanévre vonatkozóan kell elkészíteni, rendszeresített pályázati adatlapon kell beadni, az osztályfőnök és/vagy a kollégiumi csoportvezető támogató ajánlásával.
A felsőbb éveseknek a beadási határidő minden tanév június 15., míg a 9. évfolyamosok számára szeptember 15.

A pályázati felhívás letölthető innen, a kérelem nyomtatványa pedig innen.

A Baráti Társaság nemes céljainak finanszírozására szánt adományaikat szeretettel várjuk, és azokat iskolai jelvény, illetve emlékérem átadásával köszönjük meg!

Számlaszámunk: OTP 11747051-20007133

Kérjük, hogy amennyiben lehetősége van rá, támogassa adójának 1%-ával a Jurisich Miklós Gimnázium és Középiskolai Kollégium Baráti Társaságát!

Adószámunk: 18885998-1-18

A Jurisich Miklós Gimnázium és Középiskolai Kollégium Baráti Társaságán keresztül anyagi támogatást nyújtottak a JMG tanulóinak kulturális fejlődéséhez, szociális támogatásukhoz, tehetséggondozásukhoz és jutalmazásukhoz. Köszönjük!

• Alasz Márta (1981)
  • Csenár Edina (1981)