Jelentkezés, felvételi

A programba pályázat útján lehet bekerülni.

A pályázatot a tanuló lakóhelye szerinti települési önkormányzat juttatja el - postai úton - az első helyen megjelölt középiskola címére.

A pályázati csomag letölthető innen!

A pályázat benyújtásának határideje 2017. december 12.
Ezzel egyidejűleg jelentkezni kell a központi írásbeli vizsgára is, amelynek határideje 2017. december 8.

2018. január 19-én a felvételit megelőző - nem szaktárgyi jellegű - válogatáson vesznek részt a tanulók: készségeket és képességeket vizsgáló feladatlapokat töltenek ki.
A kollégiumban töltött éjszakát követően a diákok 2018. január 20-án 10 órakor a központilag kiadott egységes feladatlapokkal megszervezett írásbeli vizsgán vesznek részt magyarból és matematikából.

A pótló felvételi vizsga időpontja: 2018. január 25. 14 óra
Pótló írásbeli vizsgát csak azok a tanulók írhatnak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni. Vizsgaismétlésre nincs mód.

A programra felvételiző tanulók rangsorolása az alábbiak szerint történik:

• a tanulmányi eredmények 7. évfolyam év végi és 8. évfolyam első félévi osztályzatainak átlaga alapján (magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv, egy szabadon választott reáltantárgy) - maximálisan elérhető 25 pont (25%);
  • a központi írásbeli felvételi vizsga eredménye magyarból és matematikából - maximálisan elérhető 50 pont (50%);
  • pszichológiai teszt - maximálisan elérhető 25 pont (25%).

A pályázat eredményéről 2018. február 9-ig tájékoztatjuk a jelentkezőket.