Újabb országos "Aranyos" eredmények

Tizenharmadik alkalommal rendezte meg 2013. november 8-9-én a debreceni Tóth Árpád Gimnázium "Szülőföldem szép határa..." címmel országos nemzet és honismereti vetélkedőjét az Arany János Tehetséggondozó Programban tanuló diákok számára.

A versenyre több mint ötven pályamű érkezett, ezek közül a zsűri huszonhárom pályamunkát tartott érdemesnek szóbeli megmérettetésre.

A kőszegi Jurisich Miklós Gimnázium Arany János Tehetséggondozó Programjába járó 9.A osztály három tanulójának pályamunkáját is kiválasztotta a zsűri.

Bogáth Máté "Bögöte" című helytörténeti munkáját a legjobb előadásért;

Finta Balázs "Világháború átélve" nagyapjával készített interjúját a legjobb témaválasztásért;

Pálfi Nikolett "Kőszeg" című munkáját a hagyományőrzést legátfogóbban bemutató prezentációjáért díjazta a zsűri elismerő oklevéllel és jutalomkönyvvel.

A diákok kirándulás keretében megismerkedhettek Hajdú-Bihar megye Árpád-kori romtemplomaival és Debrecen nevezetességeivel is.

Felkészítő tanáruk Oroszné Kupi Teréz osztályfőnök, programfelelős.